Ako prebieha tandemový zoskok padákom

Tandemový zoskok padákom patrí medzi bezpečné adrenalínové športy. Má terapeutické účinky a zlepšuje náladu. V článku sa pozrieme ako prebieha skok padákom.

Tandemový zoskok krok za krokom

1. Príchod na letisko

Začíname zľahka. Najdôležitejšia časť tandemového zoskoku je príchod na letisko minimálne 30 minút pred zoskokom. Po príchode sa vás zhostí skúsený inštruktor (tandempilot) z profesionálneho tímu Požičovňa oblohy Compact. Už ste sa odvážili prísť? Teraz nastal čas na prípravu.

 

2. Príprava na tandemový zoskok

Na samotný skok padákom dostanete všetko potrebné. Doneste si len občiansky preukaz, pohodlnú športovú obuv a štipku odvahy. Neodporúčame sandále, šľapky ani lodičky. Absolvujete krátku prípravu na zemi (trvá 10-15 minút). Oboznámite sa s celým priebehom zoskoku. Adrenalín v krvi sa postupne zvyšuje.

 

3. Let lietadlom do oblakov

Teóriu už máte v malíčku. Môžeme nasadnúť do lietadla typu Cessna 182 alebo vrtuľníka Mi-8. S celou flotilou sa môžete zoznámiť na webe Požičovňa oblohy Compact. Čaká vás zhruba 20-minútový let do výšky 3000 alebo 4000 metrov s nádherným výhľadom na zákutia Slovenska. Inštruktor sa vám po celý čas venuje a rozptyľuje prípadné obavy zo zoskoku. 

 

 

4. Výskok a voľný pád

Ide naozaj do tuhého. Nastal čas vyskočiť z lietadla. Spoločne s tandempilotom si užijete 35-sekundový voľný pád rýchlosťou 200 km/h. Zažijete absolútny pocit voľnosti.

 

5. Let na tandemovom padáku

Vo výške 1500 metrov tandempilot otvorí padák. Vychutnávate si pokojný let krajinou s dĺžkou 5-7 minút. Celý svet vidíte z vtáčej perspektívy. Môžete si vyskúšať riadenie padáka a špirály. 

 

6. Bezpečné pristátie na zemi

Adrenalínový zážitok sa pomaly končí. Pristávame bezpečne na zemi. Pristátie vykonáva tandempilot. Nemusíte sa obávať nárazu - je to ako zoskok z prvého schodu.

 

7. Po zoskoku

Obdržíte certifikát o absolvování tandemového zoskoku padákom. Celé dobrodružstvo môžete osláviť s blízkymi v letiskovom SkyBare. Môžete si objednať video zo zoskoku a celý zážitok si kedykoľvek zopakovať.

 

 

Je skok padákom bezpečný?

Tandemový zoskok padákom je absolútne bezpečný. Podľa štatistík je väčšia pravdepodobnosť zranenia pri bežnej jazde autom ako pri tandemovom zoskoku. Celý čas ste pripútaný v štyroch bodoch samostatného postroja k inštruktorovi. 

 

Padákový komplet pre dvojicu sa skladá z dvoch rovnako veľkých padákov - hlavného a záložného. Súčasťou je najmodernejší bezpečnostný prístroj VIGIL II pre prípadné automatické otvorenie záložného padáku. Každý tandempilot v Požičovni oblohy má za sebou minimálne 2000 úspešných skokov a reprezentácie Slovenska na medzinárodných súťažiach. Nie je sa čoho obávať.

Tandemový zoskok padákom môže byť terapeutický

Ak stále váhate nad tandemovým zoskokom, možno vás presvedčia benefity skoku. Je dokázané, že tandemový zoskok padákom má nečakané terapeutické účinky.

  • zlepšuje náladu - Podobne ako nával endorfínov po výdatnom športovom tréningu, aj tandemový zoskok padákom spôsobuje uvoľnenie chemických látok. Vyplavený dopamín pomáha cítiť sa dobre. Stačí vykročiť z komfortnej zóny a instantné zlepšenie nálady je zaručené. :)    
  • zlepšuje odolnosť voči stresu - Stres je všade okolo nás. Testuje našu odvahu a odolnosť. Naučiť sa zvládať stres je dlhodobá práca. Adrenalínové zážitky zlepšujú odolnosť voči stresu. Podstúpenie menšieho stresu vo forme skoku padákom pomáha udržiavať mozog svižný a pružný. Dokážeme lepšie zvládať záťažové situácie v bežnom živote.
  • trvalý pocit povzbudenia - Pozbierať odvahu na zoskok padákom môže byť náročné, pocit prekonania je na nezaplatenie. Po pristátí na zemi sa budete cítiť nepremožiteľne. Dokázali ste to, na čo sa mnohí neodvážili. Ste výnimočný/á.

Viac o tandemovom zážitku sa dozviete na webe Požičovňa oblohy Compact. Ak ste ešte tandemový zoskok nevyskúšali na vlastnej koži, neváhajte si rezervovať termín v online kalendári. Tím profesionálnych tandempilotov je pripravený plniť vaše sny.

 
Sme požičovňa oblohy
Už 25 rokov zabezpečujeme komplexné služby v oblasti športového a rekreačného parašutizmu. Naším zákazníkom ponúkame profesionálne tandemové zoskoky, sólo zoskoky a ďalšie adrenalínové, voľnočasové aktivity na oblohe. Tešíme sa na Vás v Slovenskom raji na letisku Spišská Nová Ves, v Košiciach na letisku Bidovce a na Liptove na letisku Ružomberok - Lisková.