Škola lietania 4290 €

Škola lietania 4290 €

 
4 290,- €

 

Darčekový poukaz ZDARMA

Každý náš zákazník, automaticky pri objednaní letu, získava zdarma možnosť vygenerovať si darčekový poukaz s vlastným venovaním.

Ste pilot a potrebujete preškolenie? 

Pre aktívnych či v minulosti aktívnych pilotov ponúkame individuálne preškolenie na športové lietajúce zariadenia pod Slovenskou leteckou federáciou. Samotný rozsah presne určujú postupy SLF ale samozrejme aj špecifické potreby pilota. Kým v minulosti bolo lietanie pre bežných ľudí takmer nemožné, dnes už je dostupné takmer pre každého. Splňte sebe alebo svojim blízkym sen stať sa ozajstným pilotom. 

Náš pilotný kurz je učený všetkým, ktorí túžia stať sa pilotom. A to bez ohľadu na to, či majú alebo nemajú ambíciu stať sa dopravným pilotom. V dnešnej dobe samotné lietanie už dávno nie je snobskou záležitosťou, ale stalo sa bežnou rekreačnou činnosťou. Množstvo nielen podnikateľov ním denne nahrádza komplikované presuny autom, pričom náklady sú porovnateľné.

Vo výcvikovom stredisku COMPACT Flying (ktoré je certifikovaným výcvikovým strediskom Slovenskej federácie ultraľahkého lietania) sa špecializujeme na výcvik záujemcov o lietanie na ultraľahkých lietadlách, čo je prvý stupeň na pomyselnom rebríčku rôznych typov pilotných kurzov. Celý pilotný kurz je vykonávaný na modernom, celokovovom lietadle slovenského výrobcu Tomark Aero, typ Viper SD-4.

Samotný kurz je zostavený z teoretickej časti v rozsahu 60 hodín (prednášky + samoštúdium) a z praktického výcviku v celkovom rozsahu 25 letových hodín, v rámci ktorých žiak absolvuje viac ako 100 vzletov a pristátí. Teoretická i praktická časť je vedená skúsenými inštruktormi s dlhodobou praxou. Naša letecká škola sa nachádza v priestoroch Požičovne oblohy na letisku v Spišskej Novej Vsi. 

Lietadlom, na ktorom sa vykonáva výcvik, je nový celokovový dolnoplošník VIPER SD-4, ktorý pribudol do našej lietadlovej flotily v máji 2018, z čoho vyplýva i jeho trupové označenie OM-M518. Toto moderné dvojmiestne športové lietadlo Vás prekvapí nielen svojim elegantným exteriérom, moderným elektronickým prístrojovým vybavením typu glass-cockpit ale predovšetkým svojimi výbornými letovými vlastnosťami. Lietadlo je primárne vyvinuté na výcvik pilotov a rekreačné lietanie, pričom je pre prípad núdze vybavené padákovým záchranným systémom. S elegantnou ľahkosťou Vás prevezie po všetkých kútoch nielen nášho malebného kraja a keďže je to dolnoplošník, ponúkne Vám ničím neblokovaný výhľad na krajinu z bohato presklenej kabíny.

Pohodlne sa usaďte, všetky starosti nechajte na zemi a nechajte sa spolu s nami unášať nádherou slovenskej krajiny.

Váš kurz v skratke:

 • Teoretická príprava- 60 hodín
 • Praktický výcvik – 25 hodín
 • Lietadlo typu VIPER SD-4
 • Držiteľ tohto preukazu je oprávnený vykonávať lety rekreačné a turistické, športové, s ďalšou osobou na palube, pre vlastnú potrebu
 • Územná platnosť oprávnenia je EÚ

TU JE MALÁ OCHUTNÁVKA:


Čo na Vás čaká?

 • Zoznámenie sa s lietadlom a programom výcviku letu vrátane základnej inštruktáže, bezpečnostných pokynov a oboznámenia sa s prístrojovým vybavením lietadla.
 • Inštruktáž v kabíne lietadla.
 • Spustenie motora, predletové úkony a samotný vzlet.
 • Let v priestore alebo po dohodnutej trati v spoločnosti skúseného pilota.
 • Pristátie, poletové úkony a poletový rozbor.
 • Počas celého letu klient komunikuje s pilotom/inštruktorom prostredníctvom intercomu (slúchadlá a mikrofón) a súčasne prostredníctvom vysielačky monitoru komunikáciu s riadiacimi orgánmi.


Kto môže absolvovať školu lietania?

 • Školu lietania môžu absolvovať osoby od 16 rokov veku (do 18 rokov so súhlasom zákonného zástupcu).
 • Telesná váha max. 110 kg.
 • Osoby so srdcovými ochoreniami, s problémami s vysokým alebo nízkym tlakom, zlou zrážanlivosťou krvi, cukrovkou, epilepsiou, duševnými poruchami alebo závislosťami by sa mali poradiť so svojim lekárom.
 • Vyhradzujeme si právo odmietnuť záujemcu v prípade podozrenia užitia alkoholických alebo iných omamných látok.

Kedy a kde prebieha kurz?

 • Termíny pre školu lietania sú riešené individuálne po osobnom dohovore. 
 • Sezóna pre školu lietania je celoročná, samotné lety len v prípade priaznivého počasia. V prípade silného vetra, dažďa, veľkej oblačnosti, resp. meteorologických podmienok nevyhovujúcich pre bezpečné vykonanie letu bude dohodnutý náhradný termín.

Čo k výcviku potrebujete?

 • Lekársku prehliadku minimálne II. triedy
 • Pre lepší komfort odporúčame počas letu slnečné okuliare a čapicu so šiltom.
 • Je potrebné priniesť si so sebou doklad totožnosti, kúsok odvahy a dobrú náladu :-).

Ďalšie informácie

Načo viac písať o neopisateľnom zážitku, poďte TO zažiť spolu s nami!


Tešíme sa na Vás!

® Vaša POŽIČOVŇA OBLOHY :-) ™

 

Sme požičovňa oblohy
Už 25 rokov zabezpečujeme komplexné služby v oblasti športového a rekreačného parašutizmu. Naším zákazníkom ponúkame profesionálne tandemové zoskoky, sólo zoskoky a ďalšie adrenalínové, voľnočasové aktivity na oblohe. Tešíme sa na Vás v Slovenskom raji na letisku Spišská Nová Ves, v Košiciach na letisku Bidovce a na Liptove na letisku Ružomberok - Lisková.