VýLET legendárnym dvojplošníkom AN-2 až pre 1-12 osôb (30 min.) 599 €

VýLET legendárnym dvojplošníkom AN-2 až pre 1-12 osôb (30 min.) 599 €

Záznam z vášho zážitku:


 
599,- €

 

Darčekový poukaz ZDARMA

Každý náš zákazník, automaticky pri objednaní letu, získava zdarma možnosť vygenerovať si darčekový poukaz s vlastným venovaním.

Ak túžite lietať, my VÁM požičiame krídla. 

Darujte sebe alebo svojim blízkym absolútne netradičný, jedinečný a nezabudnuteľný výLET na krídlach COMPACT Flying.
Nechajte sa uniesť krídlami legendárneho lietadla Antonov AN-2, prezývaného aj ako "Andula". Je suverénne najväčším jednomotorovým lietadlom a dvojplošníkom na svete. Jeho poslaním bolo viacúčelové využitie (hlavne v poľnohospodárstve, slúžilo a dodnes slúži v niekoľkých armádach sveta ako transportné, prieskumné a výsadkové lietadlo, ale aj ako sanitné na prepravu chorých a zranených, či v civilmom sektore na hasenie požiarov a pod.). Jeho spoľahlivosť v extrémnych podmienkach je priam úchvatná. V súčasnosti je v prevádzke už len niekoľko kusov. Na Slovensku v Spišskej Novej Vsi sa nachádza zrenovovaný originál priamo z konštrukčnej dielne známeho konštruktéra Olega Konstantinoviča Antonova, kde okrem zážitku zo samotného letu, máte možnosť z neho i vyskočiť a zažiť tak balík emocií. Ideálne lietadlo pre väčšie skupiny - Andula hravo odvezie dvanásť ľudí. Nepremeškajte túto príležitosť previezť sa v tejto majestátnej kráske. Pohodlne sa usaďte, všetky starosti nechajte na zemi a kochajte sa krásami našej malebnej krajiny na palube tejto ruskej legendy. 

Požičajte si oblohu a zažijete s nami neobyčajné dobrodružstvo.

Ak ste romantická duša počas tohto 30 minútového letu Vám ukážeme Tisícročnú kaplnku Sans Souci, kde ešte vždy dýcha romantický príbeh a láska dvoch ľudí, historickú Levoču, Mariánsku horu - známe pútnické miesto, ktoré navštívil aj pápež Ján Pavol II. (UNESCO), Spišský hrad, ktorý je uvádzaný ako najväčší hradný komplex v strednej Európe a kde sa dodnes organizujú rôzne podujatia či zaujímavé koncerty. Vidieť hradby z výšky je skutočne silný a emotívny zážitok. Na spiatočnej ceste neobídeme Dreveník zapísaný tiež v kultúrnom dedictve UNESCO, Letohrádok Dardanely v Markušovciach, nádherné malebné slovenské dedinky, farebné polia a pokojnú prírodu. Zakrúžime nad Spišskou Novou Vsou, jedným z najkrajších miest Slovenska aj vďaka unikátnemu šošohvkovitému námestiu - najdlhšiemu v Európe, okolo najvyššej kostolnej veže na Slovensku (87 m), preletíme okrajom Slovenského raja - najväčšieho národného parku na Slovensku a vrátime sa späť na letisko v Spišskej Novej Vsi, ktoré leží doslova na prahu Slovenského raja.

30 minút po ceste za históriou a krásou slovenskej prírody vo Vás zanechá silný zážitok.

Informácie v skratke:

 • Let je určený pre väčšie skupiny do 12 osôb
 • Trasa: odlet zo Spišskej Novej Vsi - prelet ponad Sans Souci - Levoča - Marianska Hora - Spišská Kapitula - Spišský hrad - Dreveník - Markušovce - letohrádok Dardanely - Spišská Nová Ves - okrajom Slovenského raja - pristátie v Spišskej Novej Vsi
 • Dĺžka letu 30 minút
 • Lietadlo typu Antonov AN-2
   

TU JE MALÁ OCHUTNÁVKA:

 

Čo na VÁS čaká?

 • Zoznámenie sa s lietadlom a zoznámenie sa s programom letu vrátane inštruktáže, bezpečnostných pokynov a oboznámení sa s vybavením v kabíne lietadla.
 • Po absolvovaní prípravy sa nasadne do lietadla.
 • Nasleduje naštartovanie lietadla a vzlet.
 • Počas celého letu, máte možnosť spoznávať a obdivovať našu krásnu krajinu očami vtákov.
 • Počas letu ste celý čas v spoločnosti skúseného pilota. 

Kto môže absolvovať let lietadlom?

 • Let lietadlom môžu absolvovať osoby od 8 rokov (do 18 rokov so súhlasom zákonného zástupcu).
 • Osoby so srdcovými ochoreniami, s problémami s vysokým alebo nízkym tlakom, zlou zrážanlivosťou krvi, cukrovkou, epilepsiou, duševnými poruchami alebo závislosťami by sa mali poradiť so svojim lekárom o vhodnosti letu.
 • Vyhradzujeme si právo odmietnuť záujemcu v prípade podozrenia užitia alkoholických alebo iných omamných látok.

Kedy a kde sa lieta?

 • Termíny pre let lietadlom sú uvedené v kalendári našej webovej stránky.
 • V prípade, že ste v kalendári nenašli termín, ktorý Vám vyhovuje, kontaktujte nás - možnosť individuálneho termínu. 
 • Sezóna pre let lietadlom je apríl - november, ale len v prípade priaznivého počasia. V prípade silného vetra, dažďa, veľkej oblačnosti, resp. meteorolických podmienok nevyhovujúcich pre bezpečné vykonanie letu bude dohodnutý náhradný termín.

Čo k letu potrebujete?

 • Pre lepší komfort odporúčame slnečné okuliare, prípadne šiltovku.
 • Je potrebné prisniesť si so sebou doklad totožnosti, kúsok odvahy a dobrú náladu :-).

Ďalšie informácie

 • Príchod na letisko je potrebný min. 10 min. pred Vašim letom.
 • V prípade, že ste obdržali darčekový poukaz, prosíme zoberte si ho so sebou.
 • Pred Vašim odchodom na letisko, odporúčame si telefonicky overiť platnosť letu najmä v prípade nepriaznivého počasia.
 • Vzhľadom na nepredvídateľné okolnosti, ako napr. zlé počasie, je potrebné rezervovať si na let min. 2 hodiny.
 • Na let doporučujeme si vyčleniť pohodový deň bez stresu a časového tlaku.

Fanúšikovia, rodinní príslušníci, kamaráti, gratulanti - všetci sú u nás vítaní - máme aj letiskový SkyBAR a terasu :-).

Načo viac písať o neopisateľnom zážitku, poďte TO zažiť spolu s nami!

Tešíme sa na VÁS!

® Vaša POŽIČOVŇA OBLOHY | COMPACT Skydive & Flying:-) ™


Ako postupovať pri zakúpení a generovaní darčekových poukazov

Sme požičovňa oblohy
Už 25 rokov zabezpečujeme komplexné služby v oblasti športového a rekreačného parašutizmu. Naším zákazníkom ponúkame profesionálne tandemové zoskoky, sólo zoskoky a ďalšie adrenalínové, voľnočasové aktivity na oblohe. Tešíme sa na Vás v Slovenskom raji na letisku Spišská Nová Ves, v Košiciach na letisku Bidovce a na Liptove na letisku Ružomberok - Lisková.