TOP scenérie, ktoré ponúka výlet lietadlom s Compactom

Pozrite si vrcholky zasnežených štítov, spočítajte tatranské plesá, vychutnajte si rozľahlý Spišský hrad. Výlet lietadlom s Požičovňou oblohy Compact vám umožní vidieť nádherné lokality z vtáčej perspektívy. Vybrali sme najkrajšie scenérie.

Stredoveký Spišský hrad

Na letisku v Spišskej Novej Vsi nasadnete do dvojmiestneho lietadla VIPER SD 4 alebo štvormiestneho lietadla Cessna 182 s presklenou kabínou. S ľahkosťou vás prevedieme nádhernými zákutiami regiónu. Počas nezabudnuteľného letu ponad Spiš vám nepochybne najviac utkvie v pamäti Spišský hrad. Pohľad na jeden z najväčších zrúcaninových hradných komplexov v strednej Európe vdýchne predstavy dávnej minulosti.

 

Počas letu sa naskytne jedinečný pohľad na geoglyf keltského koňa. Úctyhodné umelecké dielo od austrálskeho umelca sa nachádza na severnom svahu hradného kopca. Výhľad zhora stojí za to.

 

Malebné spišské dedinky a mestečká

Počas výletu lietadlom môžete z moderného kokpitu obdivovať spišské dedinky. Preletíme ponad známe pútnické miesto Mariánska hora, Spišskú kapitulu, Markušovce s renesančným letohrádkom Dardanely a skalné mesto Dreveník.

 

Uvidíte tiež historickú Levoču s významnými pamiatkami a námestím Majstra Pavla z Levoče. Naskytne sa vám pohľad na Spišskú Novú Ves s najdlhším šošovkovitým námestím v Európe.

 

Majestátne Vysoké Tatry ako na dlani

Keď si vyberiete výlet lietadlom ponad Vysoké Tatry, po naštartovaní vrtúľ vyrazíme smerom na Poprad a Kežmarok. Už pri vzlietaní sa bude v diaľke črtať očarujúca panoráma slovenských veľhôr. 

 

Z vtáčej perspektívy uvidíte Západné Tatry s Kriváňom týčiacim sa do nadmorskej výšky 2495 m n. m. Preletíme ponad Štrbské pleso a ďalšie tatranské osady ako Tatranská Lomnica a Starý Smokovec. Dychberúci pohľad na tatranské končiare (na obrázku nižšie) presvedčí každého, kto ešte váha a nenabral dostatok odvahy na absolvovanie adrenalínového zážitku.

 

  

Mohutná Kráľova hoľa

Cestou naspäť z Tatier preletíme ponad podhorské mestečko Svit s výhľadom na Kráľovu hoľu. O mohutnom vrchu vzniklo množstvo piesní a básní. S Compactom pochopíte prečo. Za jasného dňa sú pohľady na Nízke Tatry jednoducho fenomenálne.

Nespútaný Slovenský raj

Počas letu minieme okraj jedného z najkrajších slovenských národných parkov. Slovenský raj ponúka rokliny, údolia, tiesňavy, vodopády a náročné rebríky. Pohľad zvrchu je skutočný zážitok. Uvidíte napríklad úchvatné kopanecké lúky, ktoré sú počas letných mesiacov zasypané farebnými kvetmi, skalnaté vyhliadkové body alebo prírodnú rezerváciu Čingovské hradisko.

 

Vychutnajte si spišský región na 1000 spôsobov

Všetky spomínané scenérie môžete zažiť prostredníctvom dvoch leteckých okruhov. V ponuke nájdete napríklad 30-minútový let ponad Spišský hrad pre 1-3 osoby alebo 50-minútový prelet ponad Vysoké Tatry pre viac osôb. Nezabudnite si zbaliť šiltovku, slnečné okuliare a priateľa alebo priateľku :)

 

Výlety lietadlom s Požičovňou oblohy Compact odporúčame absolvovať minimálne dvakrát ročne, pretože tatranský a spišský región vyzerá v každom ročnom období rozdielne.

 

Na jar sa prebúdza príroda. Rozsiahle lúky postupne pokryjú tisícky farebných kvetov. Na pastvinách sa začnú pásť kravské a ovčie stáda, ktoré vám rovnako spríjemnia letecký zážitok. Podobné scenérie by ste v iných končinách hľadali ťažko.

 

Na jeseň sa početné listnaté lesy sfarbia do pestrých farieb. Skoré jesenné dni sa vyznačujú stálym slnečným počasím ideálnym na letecké zážitky. Z preskleného kokpitu budete z výšky do 3000 metrov pozorovať všetky rozmary prírody ako na dlani.

 

 

Trasa ponad Spišský hrad

 

Prelet ponad Vysoké Tatry

 

Prečo sa oplatí výlet lietadlom so spoločnosťou Compact v skratke:

  • sídlime v tesnej blízkosti Vysokých Tatier a Slovenského raja. Lepšiu lokalitu na absolvovanie VýLETU lietadlom ste si nemohli priať
  • možnosť individuálnej dohody termínu letu. Trasy vieme prispôsobiť špecifickým požiadavkám zákazníkov
  • ponúkame možnosť stať sa pilotom na skúšku. Osoba sediaca vedľa pilota môže zažiť pilotovanie lietania
  • možnosť absolvovania výletu s blízkymi (1-3 osoby)
  • moderná letka - na výber dvojmiestne lietadlo VIPER SD 4 alebo 3-miestna Cessna 182
  • po pristátí môžete osláviť zážitok v letiskovom SkyBare s terasou

Výlet lietadlom poskytuje nespútanú voľnosť, dávku adrenalínu a nával endorfínov. Rezervujte si termín v našom online kalendári. Pohľad na krásy regiónu môžete zakúpiť aj ako darčekový poukaz pre svojich blízkych. Tím Compact je pripravený plniť vaše sny.

 
Sme požičovňa oblohy
Už 25 rokov zabezpečujeme komplexné služby v oblasti športového a rekreačného parašutizmu. Naším zákazníkom ponúkame profesionálne tandemové zoskoky, sólo zoskoky a ďalšie adrenalínové, voľnočasové aktivity na oblohe. Tešíme sa na Vás v Slovenskom raji na letisku Spišská Nová Ves, v Košiciach na letisku Bidovce a na Liptove na letisku Ružomberok - Lisková.